Gotowanie też może być modne

Gotowanie, to czynność, która wcale nie musi nam się kojarzyć negatywnie. Oczywiście nie każdy ma talent i czuje się w kuchni jak ryba w wodzie, ale każdy może spróbować swoich sił w gotowaniu. Najlepiej jest zaczynać od prostych przepisów, aby się zbyt szybko nie zrazić.

Musimy pamiętać też o tym, że gotowanie to w sumie sztuka – potrawy możemy podać w taki sposób, że każdy będzie najedzony już samym ich widokiem. I nie trzeba być wirtuozem w kuchni, nawet najprostsze potrawy mogą być pięknie podane. Wystarczy tylko odrobina wyczucia lub inspiracji z internetu. Nawet zupa pomidorowa nabierze zupełnie innego wyglądu jak posypiemy ją koperkiem.

Umiejętność ładnego podania potraw na talerzach, przydaje się przede wszystkim w restauracjach, które zamieszczają zdjęcia na swojej stronie. Dużo łatwiej jest się nam zdecydować na zamówienie czegoś, co możemy zobaczyć. Szczególnie, że zdjęcia te są zawsze przygotowywane w taki sposób, aby dodatkowo zachęcić nas do jedzenia.

Natomiast podawanie pięknie ustrojonych potraw podczas zwykłego obiadu, staje się ostatnio bardzo popularne. I o ile przygotowanie prostej potrawy nie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, to stworzenie arcydzieła na talerzu to prawdziwa sztuka. Każdy z nas kojarzy na pewno włoskiego cukiernika, który ma swoje kawiarnie w stanach i tam wypieka najpiękniejsze torty na każde okazje. Takie wypieki smakują zdecydowanie lepiej niż zwykłe ciasto bez żadnych dodatków.

Warto więc przejrzeć kilka restauracji, które mają zdjęcia swoich potraw, żeby móc zaczerpnąć odrobinę inspiracji. Szybko zorientujemy się, że nawet takie proste produkty jak na przykład ryż można podać na wiele pięknych i smacznych sposobów. Duża ilość zdjęć pomaga w wyborze potrawy. Wystarczy sprawdzić dobrą restaurację z sushi, jeżeli mają zdjęcia konkretnych potraw dużo łatwiej będzie nam się zdecydować na coś konkretnego. Można też coś zamówić, co jest fajną opcją, ale zrobić sushi samemu? To dopiero satysfakcja.

Takie zabawy w kuchni mogą nam też wspomóc karmienie dzieci. Wiadomo, że dzieci to często niejadki, ale jak podamy im kanapkę na której będzie miś z szynki wyłożony na trawie z sałaty to na pewno nam nie odmówią zjedzenia kanapki. Warto przynajmniej spróbować.

Co więcej takie wspólne gotowanie łączy ludzi. Możemy się umówić na przykład na wspólne gotowanie raz w tygodniu i wtedy wymyślać razem jakieś ładne dania, które będą przypominały wyglądem arcydzieła z galerii. We dwójkę zawsze będzie nam łatwiej, każdy dorzuci jakiś pomysł od siebie i łatwiej będzie stworzyć coś nietypowego.

Jak już się nauczymy podstaw, warto przejść do nieco trudniejszych potraw, albo jeszcze lepiej wyglądających. Zawsze dzięki temu będziemy mogli zaskoczyć gości podając im do zjedzenia coś niezwykłego. Może uda nam się kiedyś samemu w domu przygotować sushi jak z obrazka i będziemy się tym mogli wszystkich pochwalić, albo przygotujemy olbrzymi tort w kształcie wozu strażackiego. Kto wie, trzeba próbować rozwijać swoje pasje i pamiętać, że gotowanie nie musi być wcale nudne, możemy je przenieść na wyższy poziom i sprawić, że w naszej kuchni będą powstawały prawdziwe dzieła sztuki.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *