Czytanie i sport: dwa trendy – jak je połączyć

Wysiłek fizyczny jest to wątek nieobcy społeczeństwu od wieków, nie da się więc zliczyć, jak wiele tomów na ten temat napisano. Podrodzajów tego typu literatury jest mnóstwo, czasami publikacje są życiorysami znanych sportsmenów, kolejne są poradnikami dla zaczynających przygodę ze sportem osób, próbujących się w danej konkurencji sportowej.

Taka publikacja może być również interesującą prozą przygodową, jeżeli przykładowo opisuje sposoby na przeżycie w okropnych warunkach atmosferycznych grupy alpinistów albo mówi ona na przykład o przejściach młodzieży w trakcie obozu narciarskiego oraz ich przeżyciach na stokach. Swoją drogą ekstra myślą może być zarejestrowanie kamerką całego zjazdu po stoku, klik, niebezpiecznych trików, bądź też zwyczajnego rekreacyjnego zjazdu, a następnie podsunięcie własnego materiału któremuś pisarzowi, który nie będzie miał konieczności wychodzenia z domu, aby stworzyć świetny podręcznik.

Książki o sporcie mają możliwość być mniej lub bardziej interesujące. Takie, napisane przez trenera, który to jedynie uwrażliwia czytelnika na wagę treningu, niekoniecznie mogą pozytywnie zaskoczyć. Pozostałe, na przykład w postaci książek motywacyjnych, również mają szansę nie spełnić oczekiwań odbiorcy. Jednak sięgając po życiorys bokserów, bijących się od dziecka na ulicach, literaturę o światowej sławy futbolistach, tonących w dobrobycie, bądź też o narciarzach, którzy jeżdżą z kamerkami górskimi trasami w rozmaitych warunkach pogodowych, a w terenach górskich staczali walkę o przeżycie – takie opowieści muszą być wbijające w fotel!

Zanim się więc wybierze publikację o sporcie, należy sobie odpowiedzieć, jakich cech się po niej spodziewa. Jeśli pragniemy emocji – poleca się wybrać historię himalaistów albo książkę o narciarstwie wysokogórskim, które jest połączeniem wspinaczki górskiej, wędrowania w pełnym osprzęcie i powrotu stokami w różnej pogodzie. Jeśli śni się o skokach narciarskich, ale nie ma się właściwego doświadczenia aby się wypróbować – przeczytanie biografii o tym sporcie w połączeniu z obejrzeniem video z kamerki ze stoku powinno zadowolić niejednego spragnionego ekstremalnych przeżyć czytelnika.

Warto również czytać blogi internetowe dotyczące sportu jak https://bluesky24.info/blog/, można się dowiedzieć wiele ciekawego.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *