Modny ślub – jak go zorganizować w zgodzie z drugą połówką?

Wesele to czas mnóstwa uciechy, świętowania zawarcia małżeństwa. To także czas pełny stresujących momentów i wielu często niepotrzebnych nerwów. W takim czasie niektóre problemy zdają się nie mieć rozwiązania, ustępstwo zdaje się nie istnieć, natomiast minimalne problemy stwarzają wielkie.

Pominąć tu można sprawy koordynacyjne przyjęcia weselnego: wynalezienie odpowiedniego lokalu, kucharza, wybranie pasującej wersji, jeżeli trzeba ustalić kolorystykę wystroju, pierwszy taniec, najwyższą możliwą sumę, jaką można na ślub przeznaczyć. Podczas tych stresujących dyskusji przyszłe małżeństwo często zastanawia się o tym, czy aby na pewno związali się z dobrą osobą. Czasami napawa ich strachem wizja przywiązania się do kogoś do końca życia.

Nie ma w tym nic nienormalnego, iż często małżonkowie nie wytrzymują napięcia. Czasami nagromadzone problemy oraz tłumione odczucia mogą prowadzić do przeciążenia emocjonalnego i zrezygnowania ze ślubu. Na szczęście zawsze da się znaleźć dobre rozstrzygnięcie sporu, natomiast w przypadku, gdy sprawa wydaje się być beznadziejna, natomiast sprzeczki zdają się nie kończyć – warto zastanowić się nad wynalezieniem kogoś, kto po prostu zagwarantuje pomoc. Nie należy się obawiać sesji terapeutycznej dla małżeństw. Wystarczy wyszukać dobrego lekarza, psychologa oraz po prostu podczas spotkań dowiedzieć się, jak rozwiązywać problemy. Dyskusja to najprostszy sposób na jakiekolwiek nieporozumienia. Kontrolowana przez psychologa sprawia, że małżeństwo dowiaduje się, jak powinno się w związku porozumiewać oraz jak następnym razem bez udziału specjalisty rozwiązywać konflikty.

Mimo to, iż świadomość społeczeństwa odnośnie użyteczności psychologów wciąż nie zdaje się być na wysokim poziomie, to jednak opłaca się odbiegać od schematów i nie lękać się poprosić o pomoc. Sesja z terapeutą nie musi być równoważna z tym, iż para sobie nie radzi. Terapia małżeństw może być metodą na poznanie sztuki szczerej rozmowy. Nie każdy bywa od urodzenia otwarty i nie każdemu bez problemu wychodzi uzewnętrznianie się – natomiast to jest składnikiem obowiązkowym dobrego związku.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *