Luźne piątki – coraz modniejsze

W wielu dużych firmach, często z branż takich jak na przykład bankowa, obowiązują pewne standardy dotyczące ubioru pracowników. Pełne garnitury, albo przynajmniej spodnie na kant i koszula, garsonki, szpilki, często pracownice mają też określone makijaże w jakich mogą się pojawiać w pracy, a także kolory w jakich mogą mieć wykonany manicure.

Natomiast w ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się tak zwane luźne piątki. Wiele korporacji pozwala swoim pracownikom przychodzić w te dni do pracy w dowolnym stroju (oczywiście w granicach rozsądku). Mogą na przykład założyć krótsze spodenki, mogą mieć zwykły t-shirt zamiast idealnie wyprasowanej koszuli, czy nawet trampki.

Oczywiście luźne piątki nie są wdrażane w każdej firmie. Pani w banku dziwnie wyglądałaby w adidasach i dresowej sukience. Natomiast dla większości działów jest to dobre rozwiązanie i miła odmiana, szczególnie jak cały tydzień trzeba przychodzić do pracy elegancko ubranym. No i nie trzeba się martwić prasowaniem.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *