Designerski ogród – inspiracje z filmów i seriali

Popularne produkcje są inspiracją do aranżacji własnego ogródka. Piękne ogrody nierzadko stanowią dalszy plan rozgrywających się zdarzeń. Przekonaj się, jak można przenieść filmową wizję do swojego ogródka! Czy, aby urządzić wyśniony ogródek wystarczy kilka dodatków albo odpowiednie zestawy mebli i leżaki rattanowe, a może musisz mieć coś więcej?

Ogródek na szczycie kamienicy?

W filmie „Jak w niebie”, ale również w kilku głośnych albo mniej znanych odcinkach seriali pojawia się motyw ogródka stworzonego na szczycie kamienicy. Projektant owego rozwiązania był zmuszony zatem wykreować praktycznie wszystko od początku, na betonowej powierzchni bez żadnych naturalnych miejsc zaczepienia. Sadzonki muszą znajdować się w donicach, nie ma także szansy istnienia na tej przestrzeni żywych traw. W celu poprowadzenia ścieżek w tym nietypowym ogrodzie projektant wykorzystał drewniane płyty tarasowe i kamienie. Dokładnie te dwa elementy w dużej mierze decydują o całości wystroju. Nieopodal skrajów ogrodu rozmieszczone zostały meble ogrodowe. Przeważają dodatkowo leżaki rattanowe, stoliki czy kanapy ogrodowe.

Czarodziejski ogródek w niepowtarzalnym klimacie

Ogród z produkcji pt. „Tajemniczy ogród” to wzór swobodnego wykorzystania terenu. Występuje tu m.in. nieco dzika flora, kamienna fontanna, ale także meble ogrodowe i schody z kamienia. W takich obszarach nie można za bardzo ingerować w scenerię i trzeba odpowiednio skompletować zestawy mebli. Przodować będą tutaj meble z naturalnych tworzyw, np. z drewna teakowego. Wyjątkowo pożądane będą też kanapy ogrodowe zrobione z drewna czy wikliny i leżaki rattanowe.

A jakby tak posadzić okazałe żywopłoty? Można by wówczas ukształtować je wedle własnej wizji, jak tytułowy bohater filmu „Edward Scissorhands”. Niestety tutaj trzeba by jednak mieć w posiadaniu spory kawałek pola.

Ciekawy jest fakt, iż w amerykańskich filmach prawie w ogóle nie pojawiają się ogródki warzywne. O wiele częściej spotyka się z kolei sady albo winnice. Jednak to już zupełnie inny temat.

Zrób rozeznanie

Warto pamiętać, że meble ogrodowe nie muszą być drogie. Na różnego rodzaju wyprzedażach można ustrzelić naprawdę ciekawe produkty.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *