Czy można zarabiać na pisaniu o kulturze i modzie?

Jak wiele osób wie, jakiś czas temu Wrocław zyskał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. To znaczy, że w tym mieście dzieje się naprawdę wiele rzeczy związanych z kultura, pełno tu organizacji kulturalnych i różnego rodzaju wydarzeń, także modowych. Jest to także ciekawe pole do zarobku – tak, na kulturze też da się zarabiać!

Niezależnie od tego, jaki sposób zdobywania pieniędzy wybierzesz, warto wybrać odpowiednie biuro księgowe. Wrocław oferuje pod tym względem duży wybór, zobacz tutaj, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. W każdej branży prawidłowe rozliczenie PIT na ogromne znaczenie.

Jeśli chcesz zawodowo zajmować się kulturą, możesz na przykład pisać teksty do czasopism, portali albo prowadzić bloga z recenzjami wydarzeń kulturalnych, których nie Wrocławiu nie brakuje (wystarczy spojrzeć choćby na program NFM albo repertuar Capitolu czy innych teatrów). Odbywa się tutaj również mnóstwo koncertów, spotkań literackich i innych tego typu imprez. Plusem takiej działalności jest to, że możesz wykonywać ją z domu. To znaczy – musisz wybrać się na opisywane wydarzenie, ale relację możesz przygotować w zaciszu własnego mieszkania lub w przytulnej kawiarence. Jeśli pracujesz na własną rękę i chcesz założyć własną działalność, to możesz skorzystać z fajnej opcji, która jest wynajem wirtualnego biura we Wrocławiu. Dzięki temu masz adres, który podajesz w urzędach i na który przychodzi do ciebie korespondencja, ale możesz pracować z dowolnego miejsca. Przy okazji warto wspomnieć, że często firmy, które oferują wirtualne biuro (Wrocław, tak na marginesie, to nie jest jedyne miasto z takimi usługami), proponują swoim klientom także usługi rachunkowe

Kobieta przy laptopie
Możesz pracować z każdego miejsca!

(Wrocław ma sporo takich firm, poszukaj dokładnie!). W dodatku łączą je w pakiety, dzięki którym płacisz za to wszystko mniej. Większość takich firm umieszcza na swojej stronie cennik usług księgowych, zobacz. Wrocław to naprawdę fajne miejsce do prowadzenia tego typu działalności – znajdziesz tutaj naprawdę duży wybór firm, w których pracuje jakaś dobra księgowa, a oprócz tego na pewno nie zabraknie ci tematów do pisania.

Oczywiście, tworzenie artykułów na tematy kulturalne czy modowe to tylko jeden z pomysłów. Możliwości, zwłaszcza we Wrocławiu, jest mnóstwo. Może chcecie podzielić się komentarzach swoimi działaniami w tej branży?

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *