Designarskie mieszkanie w filmowym stylu

Szczypta pomysłowości, jasny zamiar i, rzecz zrozumiała, fundusz – oto wszystko, co potrzebne, żeby stylowo zaprojektować wnętrze swojego domu. Jeśli wyłącznie możemy sobie na to pozwolić, należałoby zacząć eksperyment! W tym wpisie przyjrzymy się mieszkalnym motywom prosto z filmów – co w tej materii dał nam srebrny ekran?

Sztuka filmowa stanowi dość częste źródło weny, lecz w dalszym ciągu ma możliwość zaszokować, do jak dużej grupy aspektów naszego życia można je zaaplikować. Obrazy filmowe, również te popularne, jak i niszowe, wpłynęły na wiele sfer stworzonego przez nas życia. Wystarczy zająć miejsce na sali kinowej lub też przycupnąć przed ekranem telewizora, żeby dostarczyć sobie przygód i wrażeń z wybranego zakątka świata. Oglądając filmy, w jednym czasie doznajemy wyprawy do Ameryki Południowej, wyłącznie po to, żeby lada dzień wypatrzyć nieszablonowe atrakcje Bangkoku, dla inspiracji podrzucamy link. Może brzmieć to dość dziwnie, lecz nie można się dziwić ludziom, którzy postanowili na stałe wprowadzić charakterystyczne motywy ukochanych obrazów do swojego najbliższego środowiska – mieszkania.

W jaki sposób wprowadzić realia kinematografii do swojego domu?

Tak faktycznie, nikt nie narzuca nam zasad odnośnie wystroju własnego domu. Sprawa zrozumiała, istnieją pewne niepisane reguły odpowiedniego gustu i wyczucia smaku, lecz jak mawia stwierdzenie „Wolnoć Tomku w własnym domku”, to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za ostateczną decyzję aranżowania wnętrz.

Jeśli interesują nas filmy – swobodnie można czerpać z nich całymi garściami! Z jakiego powodu salon nie może wyglądać jak na przykład klub podróżników? Jeśli czujemy się w takim pokoju prawidłowo i stać nas finansowo na właściwe dodatki, można przekształcić swoją łazienkę w aztecką świątynię rodem z Indiany Jonesa! Osiągającej obecnie na popularności estetyce industrialnej wielokrotnie towarzyszą elementy neo-noir, kultowego z przebojów takich jak Matrix lub też John Wick.

Filmowy wystrój domów na świecie – jak aranżuje się mieszkania za granicą?

Odwiedzając inne państwa, ma się szansę wzbogacić osobisty paradygmat o znajomość przeróżnych kultur i ich obyczajowości. Wiedza ta ma istotność także przy wystroju wnętrz! Częste wyjazdy do Kanady bądź wycieczki do Maroka (zobacz, gdzie do maroka warto się wybrać) pozwolą zerknąć nam na nastawienie miejscowych ludzi do ich osobistego otoczenia. Niektórzy z nich są w stanie drastycznie modyfikować własny dom, żeby upodobnić jego wystrój do ulubionej trylogii, inni tudzież są gruntownie zadowoleni z zawieszenia paru plakatów na ścianach bądź ewentualnej fototapety lub plastikowej figurki za szklaną witryną.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *