Ubrania od projektantów, ręcznie wykonana biżuteria – czyli smaczki artystycznych eventów targowych

Choć świat w dzisiejszych czasach rozwija się głównie online, do tej pory nader pożądaną formą są wydarzenia targowe. Są one urządzane systematycznie w wielu dziedzinach, takich jak inwestycje, rekrutacja, czy śluby. Imprezy te na ogół mają sporo chętnych.

Najfajniejszą według mnie grupą w tej sprawie pozostają bez dwóch zdań wydarzenia targowe rękodzieła – ubrań spod ręki projektantów, wyjątkowej ceramiki, nowoczesnych kolaży itd. Imprezy targowe te mają swoje miejsce głównie w dużych ośrodkach. Opcja ta jest zapewne dla licznej grupy osób minusem. To co zdecydowanie z kolei jest fajne na tychże eventach to niepowtarzalność przedmiotów. Są one niepospolite, wykonane na podstawie projektu wytwórcy.

Dobrym tego przypadkiem są rzeczy wykonane przez lokalnych projektantów. Ustawiony w pobliżu określonego stoiska roll-up dwustronny informuje nas o pomysłodawcy kolekcji. Takowych ubrań nie możemy nabyć w znanym miejscu, a już na pewno nie w sieciówce. Są one stworzone z bardzo dobrych surowców, wyróżniają się arcyciekawymi wzorami, niecodziennym krojem. Takie odzienie jest oczywiście dużo wyżej wyceniane, ale są w wyższym stopniu wytrzymałe, ale co ważne – niepowtarzalne, dzięki temu bez trudu będziemy mogli wyróżnić się wśród innych. Fajną możliwością są ścianki reklamowe – na ich tle często robimy sobie pamiątkowe zdjęcie w niecodziennym ubraniu. Naturalnie projektanci mają świadomość tego, że często wrzucimy takie zdjęcie na mediach społecznościowych – co przysporzy im dodatkowej reklamy.

Kilka razy w roku aranżowane są także imprezy targowe plakatów i sztuki użytkowej. Możemy spotkać się w tym miejscu z nietuzinkowymi produkcjami, ręcznie wykonanymi rycinami do publikacji dla maluchów, kolażami zrobionymi w przeróżnych formatach, czy produktami pracy dłutem. Lada wystawiennicza, z prezentującymi się elegancko dziełami twórców, czaruje swoim wyglądem, estetyką i kolorytem. Trybunka wystawiennicza, na której rozkładana jest własnymi rękami zrobiona sztuka użytkowa jest w wyższym stopniu fascynująca estetycznie, niż ułożone na niej tradycyjne foldery promocyjne.

Specjalną rzeczą jest również atmosfera na tego typu wydarzeniach. I choć samo wyposażenie – lady reklamowe, czy zaaranżowane standy – bywają jednakowe jak na targach mieszkań, rekrutacji, czy gastronomicznych – króluje tu zupełnie odmienny stan ducha. Gdy wystawiają się twórcy, rzadko mają oni potrzebę rywalizacji, są wyraźnie otwarci i serdecznie nastawieni do pozostałych, a w atmosferze unosi się powiew artyzmu.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *