Taniec. Czemu warto go ćwiczyć?

Poszukujesz interesującej możliwości aktywnego spożytkowania wolnych chwil? Wybierz taniec! Wcale nie musisz trenować go. To świetny relaks, a jednocześnie trening i możliwość spalenia ponadprogramowych kilogramów. Sprawdź, jakich korzyści są w stanie dostarczyć Ci treningi taneczne!

Znaczenie tańca

Czy zdajesz sobie sprawę, że taniec istniał już w erze pradawnej? Jego źródłem jest ruch, czyli jeden z kluczowych elementów ludzkiego funkcjonowania, tak samo w kontekście fizjologicznym, jak również motorycznym. Najistotniejsze znaczenie w tańcu posiada rytm, na którym opiera się również praca naszego organizmu. Praca serca, oddech – wszystkie funkcje organizmu posiadają własny rytm. Tańczenie to nie tylko forma rozrywki. Tworzy on też składową większości kultur, a także rytuałów religijnych.

Odmiany tańca

Każda osoba może ćwiczyć rodzaj tańca, jaki najbardziej pokrywa się z posiadanym usposobieniem i możliwościami. Co ważne, nie musisz trenować zawodowo. Oferty działających w Polsce szkół tanecznych uwzględniają przeważnie taniec towarzyski oraz nowoczesny. Do pierwszej grupy zalicza się np. tango, paso doble, cha-cha, a także fokstrot. Wszystkie gatunki tańca towarzyskiego, trenuje się w parze. Taniec nowoczesny można trenować tak samo pojedynczo, jak i w parze. Jego rodzajami są na przykład popping, dancehall, jazz czy hip-hop. Dużą popularnością cieszy się również zumba, uznawana za kombinację zajęć fitness z tańcem. Po takich zajęciach warto również również sprawdzić kino i teatr.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *