Wyjątkowa forma rehabilitacji – jazda konna

Jazda konna to niezwykły rodzaj sportu. Są w stanie go trenować tak samo dzieci, jak również dorośli. Styczność z koniem jest w stanie przynieść wielką radość, a w zestawieniu z aktywnością fizyczną poprawnie oddziaływać na zdrowie. Dlatego hipoterapia zalecana jest przez specjalistów.

Nietuzinkowa terapia

W ostatnich latach znacznie wzrosło zapotrzebowanie na świadczenia typu psycholog Wrocław prywatnie. Lekarze tej gałęzi medycyny proponują szereg przetestowanych sposobów terapeutycznych. Dobiera się je stosownie do schorzeń, z którymi zmaga się pacjent. Jedną z metod rehabilitacyjnych jest hipoterapia, będąca terapią z wykorzystaniem konia. Mogą z niej korzystać dzieci oraz dorośli z wieloma chorobami, również osoby autystyczne.

Pozytywy płynące z kontaktu z koniem

W określonych przypadkach psycholog dziecięcy Wrocław zaleca swoim pacjentom jazdę konną. Dobrze wpływa ona tak samo na sprawność fizyczną, jak też umysłu. Ponadto dla szeregu chorych już sama styczność z koniem stanowi źródło ogromnego szczęścia. Jazda konna pomaga poprawić sprawność. Często pełne skutki uzyskuje się za sprawą kooperacji z innymi medykami, między którymi może być dietetyk kliniczny Wrocław. Taka terapia wspiera w kształtowaniu odpowiedniej postawy ciała oraz zwalczaniu osłabienia mięśni. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. Praca z koniem poprawia ogólną sprawność organizmu oraz czucie powierzchniowe. Uczy skupienia oraz aktywuje zmysły. W wielu przypadkach hipoterapia pomaga także w podnoszeniu poczucia własnej wartości.

W czym pomaga hipoterapia?

Grupa schorzeń, w jakich neuropsycholog Wrocław może zasugerować jazdę konną, jest niezwykle szeroka. Rehabilitację z udziałem koni nierzadko zaleca się maluchom z zespołem Downa, a także pacjentom po urazach kończyn. Hipoterapia zapewnia także pożądane skutki podczas terapii z osobami z autyzmem. Eksperci takich gałęzi medycyny, jak neuropsychologia Wrocław doceniają hipoterapię również dlatego, że wspiera w relaksacji napiętych mięśni. Stąd też wdraża się ją przykładowo u pacjentów z porażeniem mózgowym oraz stwardnieniem rozsianym. Hipoterapia sprzyja także leczeniu różnych schorzeń postawy oraz leczeniu stanów lękowych.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *