Dodatki podróżnicze w twoim mieszkaniu!

Urządzając mieszkanie, na ogół chcemy, by było „nasze”. Z tego powodu prezentujemy rodzinne zdjęcia, wystawiamy książki i tak dalej. Takie fragmenty skutkują tym, że mieszkanie ma niepowtarzalny klimat, a my czujemy, że to nasze miejsce. To wyjątkowo istotne w przypadku podróżników, bo oni większość czasu są jednak poza domem – w jaki sposób powinni urządzić mieszkanie, by czuć się w nim domowo i nie zapominać o swojej pasji?

Najprostszy element wystroju to mapy zamiast malarstwa. Kolorowe czy same kontury – pełna dowolność. Można wybrać mapy współczesne lub przedruki starych wydań. Dobrze je też oprawić – nie zakurzą się tak szybko i dłużej będą świetnie się prezentować.

Niektórzy decydują się na malują kontury globu na głównej ścianie. To też ciekawy koncept. Warto również pomyśleć o mapie, na której znakuje się „zaliczone” miejsca. Może to być zdrapka – po powrocie z podróży odsłania się następny region, ale nadadzą się też magnesy czy zwykłe farbki.

Ciekawą ideą jest zakup zegarów, które wyglądem przypominają busole i inne urządzenia nawigatorów. A jeśli podróżujecie zawsze tak samo – to pomyślcie też o użyciu motywu tego jednego środka lokomocji. Sofa, która wygląda jak fotele w samolocie? Czemu nie! Ster jako zegar? Doskonała opcja!

Konceptów jest ogrom, należy tylko pozwolić wyobraźni płynąć bez skrępowania. Działaj!

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *