Popularne homeoffice a nowoczesne rozwiązania ułatwiające pracę zdalną

Kryzys wywołany pandemią COVID-19 spowodował, że praca z domu stała się w wielu firmach normą. Popularne stały się również powierzchnie biurowe elastyczne. Home office jawi się jako idealna opcja dla normalnego systemu. Wypełnianie zadań służbowych z miejsca zamieszkania często okazuje się jednak znacznie cięższe, niż się wydawało.

Jak praca zdalna wpływa na nasz nastrój?

Domowe biuro ma swoje silne i słabsze strony. Przede wszystkim nie marnujemy czasu na przemieszczanie się, a obowiązki służbowe wykonujemy w mniej stresujących okolicznościach – w domowym zaciszu. Z drugiej strony licznej grupie osób pracujących w domu marzą się kabiny akustyczne do biura, zwłaszcza jeśli pracę utrudniają współlokatorzy.

Pracując z domu, ograniczamy również relacje ze współpracownikami z biura, co może źle wpływać na nasz nastrój. Ponadto praca zdalna może niewłaściwie odbić się na zdrowiu. Nikt nie broni nam pracować w łóżku lub leżąc na kanapie z notebookiem na kolanach. Nieprawidłowa pozycja odbija się na układzie ruchu, powodując ból kręgosłupa, barków lub karku. Jak zatem zorganizować pracę w domu?

Organizacja przestrzeni do pracy

Aby praca z domu była efektywna, dobrze jest zorganizować w mieszkaniu odpowiednią przestrzeń roboczą. Oczywiście nie będzie to to samo, co sala konferencyjna w centrum Wrocławia, jednak wystarczy zadbać o parę szczegółów, by stworzyć funkcjonalny home office, przede wszystkim o zapewniające komfort krzesło i dopasowane pod kątem naszego wzroku biurko lub stół.

Istotna jest również samodyscyplina. Praca w domu stwarza sposobność odkładaniu obowiązków na później, jednak nie jest to korzystne rozwiązanie. Dobrze jest zatem wyznaczyć sobie konkretne godziny na pracę, nie zapominając przy tym o krótkich chwilach na odpoczynek.

Alternatywy dla pracy zdalnej. Praca hybrydowa a może biuro elastyczne?

W obliczu dynamicznych przemian gospodarczych, jak i w sektorze zatrudnienia, dla wielu firm długoterminowy wynajem przestrzeni biurowej wydaje się być ryzykownym rozwiązaniem. Interesującą alternatywą dla tradycyjnego najmu powierzchni roboczej są biura elastyczne. Umowa na ich użytkowanie zawierana jest na krótszy czas, zależnie od możliwości danej firmy.

Szeroka grupa firm z powodu pandemii przeszła na hybrydowy model pracy. Polega on na łączeniu pracy zdalnej i pracy stacjonarnej. Coraz większą popularnością cieszy się też rozwiązanie, jakim jest biuro na godziny we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i różnych innych miastach Polski. Wybór najkorzystniejszego dla przedsiębiorstwa modelu pracy wynika z rodzaju jej działalności, wielkości oraz funduszu, jakim dysponuje.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *