Moda czy wygoda? Trendy weselne – czyli zyskujący na popularności zawód wedding plannera

Jeszcze niedawno realizację ślubu z udziałem specjalisty, oglądaliśmy przede wszystkim w kinie zachodnim, gdzie wesele robi się z dużym zapałem. W dzisiejszych czasach stał się to coraz bardziej modny zawód także w naszym kraju. Czym rzeczywiście zajmuje się organizator imprez dla młodej pary? Co należy do jego obowiązków i w których kwestiach może nam pomóc przy koordynacji niezwykle ważnej z życiu uroczystości?

Pierwszą sprawą jest wybór hotelu, gdzie będzie miało miejsce wesele. Na rynku funkcjonuje co niemiara domów weselnych, czy zajazdów, świadczących takie usługi. W najważniejszych miejscowościach naszego państwa – oferta ta jest rozległa, jesteśmy w stanie w takim razie bez problemu skorzystać z usług hotelu w Gliwicach, czy oferty hotelu w Krakowie. Korzyścią hoteli w dużych miastach, wydaje się nie jedynie ich szeroki wybór – ale również dostępność usług uzupełniających – takowych jak spa w hotelu, czy kryty basen, zobacz choćby tu. Również mniej liczebne miasta oferują interesujące miejsca na organizację ślubu. Nawet w mniej kultowych miejscowościach wyszukamy hotele i lokale o godziwym zapleczu, jak np. hotel w Gorzowie Wielkopolskim, lokal weselny w Kielcach, czy hotel w Legnicy.

Sala weselna bezspornie może posiadać różny profil, powierzchnię, czy wystrój. Wskazane jest wyłonić taką, która zaspokoi nasze zapotrzebowania – w kwestii ilości zaproszonych, ale także ergonomię i wizualne kwestie zgodne z naszymi planami. Jeśli miejsce nam się spodoba jest ewentualność, że z czasem powrócimy, by zorganizować np. komunię w hotelu Kraków. Bądź wykorzystać elementy z możliwości sprawdzonego hotelu w Gdańsku, więcej – i wykorzystać tę wiedzę ww miejscu pracy, wiedząc już gdzie pożądane byłoby załatwiać imprezy firmowe.

Jak pomieszczenie już mamy wyznaczone – bez względu, czy będzie to hotel w Gliwicach, czy sala w zupełnie innym zakamarku kraju – znaczącym tematem jest adaptacja sali, zadbanie o jej odpowiedni wystrój, czy nagłośnienie. Dodatkowo w kwestii doboru karty dań, możemy oprzeć się na specjaliście. Po pierwsze zna on bieżące trendy w sferze kulinarnej, wie co jest popularne i co jest praktykowane. Kolejna kwestia – ma pozyskane kontakty w restauracjach, firmach oferujących catering. Osiągnięte potencjalne bonifikaty, z których pożądane byłoby skorzystać.

Także w przypadku doboru pozostałych rzeczy – takich jak kelnerki, oświetlenie, wodzirej, czy chociażby kapela – warto – nawiązanie kooperacji z przedsiębiorstwami, świadczącymi takie usługi – oddać w ręce osoby obeznanej, znającej realia i w chwili obecnej królujące opłaty. Wedding planner potrafi nas dodatkowo wspomóc przy doborze sukni ślubnej, jak i ubioru Pana młodego. Jest w stanie także zatroszczyć się o pozostałe detale – jak np. zaproszenia, ozdoby, czy wybór kwiatów na stoły. Bez wątpienia to, w których kwestiach będzie nas wspomagać specjalista – należy bezapelacyjnie do nas, w zależności od stopnia wzięcia udziału, czasu jaki mamy – jak i kosztów.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *