Kino i teatr – jak kultura może poprawić Twój nastrój

Dla wielu ludzi zima do bardzo trudny okres. Na dworze szaro i zimno, mamy zdecydowanie mniej siły, a często obniżony humor i gorsze samopoczucie. Jak sobie radzić z taką sytuacją? Sport, zacisze domowe i kocyk? A może wyjść na sztukę lub seans filmowy?

Spotkanie z kulturą od dawien dawna porusza w nas emocje. Wybranie się do teatru może być świetnym pomysłem w walce z kiepskim nastrojem. Przede wszystkim w czasie po nowym roku i Bożym Narodzeniu, i gdy do okresu wiosennego jeszcze daleko – wielu z nas zmaga się z ciężkim czasem. Jak sobie z nim radzić? Po pierwsze warto wyjść z domu. Znakomitą okolicznością może być lekki spektakl teatralny, albo film komediowy na dużym ekranie. Umożliwi nam to urozmaicić wieczór, oderwać się od codziennych obowiązków, obejrzeć coś ciekawego, skoncentrować się na czymkolwiek innym. Nawet jeśli nie masz z kim pójść, warto wybrać się chociażby samemu!

A co jeśli to nie działa? W gorszych przypadkach, kiedy już nie możemy poradzić sobie z napięciem i negatywnymi emocjami, należałoby rozpatrzyć wizytę u terapeuty. W dużych miejscowościach takich jak Wrocław, psycholog jest dostępny od ręki. Tam, gdzie wizyty nie są dostępne powszechnie – jest możliwość skorzystać z terapii online. Wprawdzie spotkanie przed laptopem to nie to samo co fizycznie odwiedzić gabinet psychoterapii np. w mieście Wrocław, ale z pewnością może być to rozwiązanie które, nas wzmocni, jeśli sytuacja jest kłopotliwa.

Właściwa terapia pozwoli nie tylko rozwiązać problemy doczesne, ale również bardziej poznać siebie i wzmocnić te sfery, które są naszą słabszą stroną. Jeśli jednak przypuszczamy, że samo wsparcie terapeuty i rozmowy to nie do końca jest to coś co rozwiąże nasze problemy, a sygnały się nasilają, powinno się pomyśleć o wizycie u lekarza. W tej kwestii mogą nam pomóc psychiatrzy Wrocław. Na szczęście ta materia nie jest już tak potępiana jak dawniej. Zwłaszcza w tych dużych ośrodkach takich jak Warszawa, Gdańsk, czy Wrocław. Lekarz psychiatra przeprowadzając wywiad, sprawdzi nasz stan i jeśli sytuacja do tego zmusi, zaleci nam odpowiednie lekarstwa. Warto zadbać o swój stan, by móc na nowo cieszyć się życiem!

bibliografia:

https://www.superego.com.pl/wplyw-stresu-na-zdrowie-samopoczucie-i-psychike/ – Wpływ stresu na zdrowie, samopoczucie i psychikę

https://www.superego.com.pl/wyzwania-xxi-wieku-najczestsze-zaburzenia-psychiczne/ – Wyzwania XXI wieku – najczęstsze zaburzenia psychiczne

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *