Profesjonalny koncert chóralny

Mimo tego, że pojawia się coraz więcej grup wokalnych, a w branży muzycznej o wiele częściej można spostrzec elementy skomputeryzowane, chóry chwalą się dalej dużą sławą. Tyczy się to tak chórzystów profesjonalnych, jak też początkujących chórów. Jeżeli więc jako zarządca konkretnego koncertu podjąłeś decyzję o współpracy z chórzystami, musisz wiedzieć, jak usposobić się do jego koncertu.

Dużo będzie zależało od faktu, gdzie zaplanowano koncert, czy jest to obiekt sakralny, sala w teatrze, czy plener. Zorientuj się, co ma do wyboru dystrybutor profesjonalnego sprzętu audio oraz przeanalizuj, czy jego nagłośnienia wypełni Twoje wymagania. Rzecz jasna, swój dobór konsultuj także z zespołem lub z chórem szkolnym, a więc zaproszonymi na konkretny występ. Z pewnością najważniejsze będą profesjonalne mikrofony, tym bardziej gdy sala jest duża lub gdy koncert planowany jest w warunkach plenerowych. Niezależnie od faktu, czy planowany jest występ czy wystąpienie konkursowe chórzystów, mikrofon jest kluczowy. Jeżeli dodatkowo zespół chórzystów nawiązuje współpracę z solowymi muzykami i występ prognozowany jest na dużą liczbę osób, określone nagłośnienie eventy musi zostać dokładnie dobrane do umiejętności wokalnych reszty wokalistów, którzy będą śpiewać na scenie.

Jeżeli dla przykładu występ organizowany jest w kościele, wybierając nagłośnienie do kościoła należy zwrócić wzgląd na to, aby nie pojawił się szum, ponieważ skomplikuje on wyrazistość słów. Istotne są także kolumny oraz urządzenia wzmacniające dźwięk, jakie muszą komponować zharmonizowany komplet pod kątem określonego budynku. Kluczowa będzie obsługa odmiennych pasm przesyłania, aby odbiorcy z każdego miejsca mieli stosowny odbiór. Zwróć uwagę na mikrofony statyczne, jeśli schola jest duża. Wówczas sprzęt ten będzie kumulował odpowiednią część chóru.

Jeżeli zespół chóralny występuje w otoczeniu, w którym nie ma możliwości podpięcia do instalacji elektrycznej, zainwestuj w nagłośnienie mobilne, aby jako osoba aranżująca event w plenerze mieć pewność, że sprzęt pozwoli na niezakłócony odbiór dźwięku. Dobierz mikrofony bezprzewodowe, sprawdzające się w przypadku solistów. Wyspecjalizowane urządzenia do nagłaśniania dla zespołów chóralnych jest przedsięwzięciem niełatwym, wobec czego do koncertu podczas którego ma występować takiż zespół musisz starannie się zorganizować.

Post Author: kambery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *